منوی دسته بندی

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ترموکس چیست ؟ چگونه با termux کار کنیم ؟

آموزش کار با نرم افزار ترموکس

علاقه‌مندان تست نفوذ در اندروید!

شاید شما هم به این فکر افتاده باشد که چگونه ما بتونیم با موبایل تست نفوذ انجام بدیم ؟ در جواب باید گفت که ما باید ترموکس رو شبیه‌سازی کنیم ! و خب طبیعتاً اعلان از من می‌پرسید چه نرم افزاری برای شبیه‌سازی ترمینال کالی نیاز داریم!

Termux ، اژدها پشت نقاب گوشی کوچولو

یکی از بهترین نرم افزار ها که ما قراره بهش اشاره کنیم ترموکس هستش ؛ این نرم افزار قابلیت نصب روی اندروید رو داره ! تازه فقط این نیست ، روی ترموکس کار های زیادی می‌توانیم انجام بدیم ، مثلاً اجرای پی اچ پی ، یا استفاده از سرویس تور و کلی آیتم های دیگر (نصب ابزار ها هم از قلم نیفته !) . اگر شما دوست دارید با این ابزار آشنا بشید دوره تست نفوذ با ترموکس دوره تست نفوذ با ترموکس رو ببینید.

واقعا ترموکس چیست ؟

ترموکس Termux یا ترموکس چیست ؟ به بیان ساده Termux برنامه ای برای اندروید است که میتوان با استفاده از ان محیط ترمینال لینوکس را در اندروید شبیه سازی کرد ، اما طور دقیق تر ترموکس که مخفف Terminal Linux است این قابلیت را برای ما فراهم می کند تا بتوانیم محیط کامند لینوکس را در اندروید ایجاد کنیم و از ان استفاده کنیم که قابلیت های بسیار جالبی به ما می دهد، برنامه ای برای شبیه سازی ترمینال لینوکس است اما نکته جالبی که وجود داد این برنامه از هسته خود اندروید برای این کار استفاده میکند و این امکان را در اختیار ما قرار می دهد تا زمانی که به سیستم دسترسی نداریم از طریق تلفن اندرویدی خود اقدام به تست نفوذ کنیم و می توانیم ابزار ها و اسکریپت های مختلفی را با استفاده از این ابزار قدرتمند پیاده سازی کنیم برای مثال شما میتوانید اقدام به نصب بسته های نصبی از apt و …  کنید.

آموزش کار با برنامه ترموکس

آموزش کار با برنامه ترموکس

نحوه نصب نرم افزار ترموکس

نحوه نصب و اجرای Termux ترموکس قابل اجرا در اندروید نسخه 4 به بالا است و به خوبی نصب میتوانید از ان استفاده کنید در ابتدا از گوگل پلی عبارت Termux را جستجو کنید و اپلیکیشن ان را نصب کنید  دقت کنید که حتما نسخه اصلی را نصب کنید چرا که برنامه های بسیار زیاد مشابهی با این ابزار وجود دارند پس از نصب این ابزار زمانی که برای اولین بار وارد این محیط می شوید باید ایپی خود را به خارج از کشور تغیر دهید و دقت کنید فقط برای بار اول این کار لازم است و دفعات بعدی با ایپی اصلی خود می توانید وارد این محیط شوید.

پس از نصب ترموکس باید سطح دسترسی این برنامه را افزایش دهید به این منظور که بتوانید با استفاده از این ابزار به دایرکتوری های داخل اندروید هم بروید پس بنابراین به Settings یا تنظیمات بروید و بعد از ان به قسمت Apps یا برنامه ها بروید و در لیست برنامه ها ابزار ترموکس را پیدا کنید و بر روی ان کلیک کنید تا وارد تنظیمات این برنامه شوید و سپس بر روی Permissions یا دسترسی ها کلیک کنید و یک گزینه پیش روی شماست با عنوان Storage یا محل ذخیره  که مربوط به سطح دسترسی به دایرکتوری ها می باشد و این گزینه را فعال کنید.

احسان گلی وب‌سایت
یک علاقه مند به حوزه سایبری و بیزینس که تلاش میکنه علمشو به همه علاقه مندان یاد بده (:

‫2 نظر

  • علی ملک احمدی گفت:

    خیلی خوبه.

  • دیدگاهتان را بنویسید